1973-cü ildə Bakı şəhərində anadan olub.
1991-1996-cı illərdə Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetində Tikinti iqtisadiyyatı və idarə edilməsi ixtisası üzrə təhsil alıb.
Əmək fəaliyyətinə 1995-ci ildə "Philip Morris" şirkətində başlayıb və 2000-ci ilədək maliyyə və marketinq sahəsi üzrə müxtəlif vəzifələrdə çalışıb. 2001-2002-ci illərdə “Coca-Cola” şirkətində Azərbaycan, Gürcüstan, Türkmənistan üzrə media meneceri vəzifəsində çalışıb. 2003-2021-ci illərdə “İmperial Tobacco” şirkətinin Azərbaycan Respublikasındakı nümayəndəliyində marketinq üzrə menecer, daha sonra isə nümayəndəliyin rəhbəri olaraq fəaliyyət göstərib. 2021-ci ildən İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətində İstehlak bazarına nəzarət şöbəsinin müdiri vəzifəsini icra edib.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 16 dekabr 2022-ci il tarixli Sərəncamı ilə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin rəis müavini vəzifəsinə təyin olunub.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 12 fevral 2025-ci il tarixli Sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyinin sədri vəzifəsinə təyin olunub.

Born in Baku in 1973.
In 1991-1996, studied at the Azerbaijan University of Architecture and Construction, majoring in Economics and Management of Construction.
Began his career in 1995 at "Philip Morris," where he worked until 2000 in various positions in the fields of finance and marketing.
In 2001-2002, worked as Media Manager for Azerbaijan, Georgia, and Turkmenistan at "Coca-Cola."
In 2003-2021, worked at the Azerbaijan Representative Office of “Imperial Tobacco” as Marketing Manager and later as Head of the Representative Office.
Since 2021, has served as Head of the Consumer Market Control Department at the State Service for Antimonopoly and Consumer Market Control under the Ministry of Economy.
By the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 16, 2022, was appointed Deputy Head of the State Service for Antimonopoly and Consumer Market Control under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan.
By the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated February 12, 2025, was appointed Chairman of the State Agency for Antimonopoly and Consumer Market Control under the President of the Republic of Azerbaijan.