“Araz Supermarket” MMC barəsində antiinhisar qanunvericiliyinin pozulması əlamətləri üzrə iş qaldırılıb
Daha öncə xəbər verdiyimiz kimi, Yeni il ərəfəsində paytaxt sakinlərinin ərzaq məhsullarına artan tələbatına ən yaxşı cavab verən marketin “Araz Supermarketlər” şəbəkəsi olması barədə kütləvi informasiya vasitələrində yayımlanan reklam xarakterli məlumatın antiinhisar və reklam qanunvericiliyinin tələblərinə uyğunluğunu müəyyən etmək üçün İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazrına Nəzarət Dövlət Xidməti tərəfindən araşdırmalara başlanılmışdır.
Dövlət Xidməti tərəfindən aparılan araşdırmalar nəticəsində ““Araz Supermarketlər” şəbəkəsi Yeni il ərəfəsində ən ucuz market seçildi” reklamının yayılmasında “Araz Supermarket” MMC-nin digər market şəbəkələrinə qarşı haqsız rəqabətə yol verməsi əlamətləri aşkar edilib.
Bununla əlaqədar “Araz Supermarket” MMC haqqında antiinhisar qanunvericiliyinin pozulması əlamətləri üzrə iş qaldırılıb.

В отношении ООО «Араз Супермаркет» возбуждено уголовное дело о нарушении антимонопольного законодательства
Как сообщалось ранее, Государственная служба по антимонополии и контролю за потребительским рынком при Министерстве экономики начала проверку на соответствие рекламной информации в СМИ о сети супермаркетов «Араз Супермаркеты», как наиболее отвечающей растущему спросу на продукты питания в преддверии Нового года.
В результате расследования, проведенного Госслужбой, в рекламном ролике «Сеть «Супермаркеты Араз» выбрана самым дешевым маркетом в преддверии Нового года» - были раскрыты признаки недобросовестной конкуренции ООО «Супермаркет Араз» с другими торговыми сетями.
В связи с этим на ООО «Араз Супермаркет» был подан иск о нарушении антимонопольного законодательства.