Tibb müəssisələrinin nümayəndələri üçün dövlət satınalmalarının təşkili mövzusunda təlim keçirilib
Dövlət satınalmalarında iştirak edən tərəflərin maarifləndirilməsi və məlumatlandırılması məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti növbəti seminar keçirib. Təlimdə İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyinin, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyinin (TƏBİB) və TƏBİB-in tabeliyində olan dövlət tibb müəssisələrinin əməkdaşları iştirak edib.
Tədbirdə Dövlət Xidmətinin rəisi Məmməd Abbasbəyli, Dövlət Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Zaur Əliyev və TƏBİB-in İdarə Heyətinin sədri vəzifəsini icra edən Vüqar Qurbanov çıxış edirlər.
"Dövlət satınalmalarının təşkili: rəqabətlilik və səmərəliliyin təmin edilməsi" mövzusunda keçirilən interaktiv təlimdə dövlət satınalmalarının planlaşdırılması, təşkili və metodları, iddiaçıların ixtisasına dair tələblər, tender təkliflərinin qiymətləndirilməsi və müqayisəsi barədə məlumat verilib. Bununla yanaşı, tədbir iştirakçıları ilə satınalmanın nəticələri, satınalma müqaviləsinin bağlanması və idarə olunması məsələləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.

The State Service for Antimonopoly and Consumer Market Control under the Ministry of Economy held another seminar for the purpose of educating and informing the parties involved in public procurement. The employees of the State Agency for Compulsory Medical Insurance, the Union of Medical Territorial Units Management (TABIB) and the state medical institutions subordinated to TABIB participated in the training.
Head of the State Service Mammad Abbasbeyli, Chairman of the Board of the State Agency Zaur Aliyev and Acting Chairman of the Board of TABIB Vugar Gurbanov spoke at the event.
In the interactive training on the topic "Organization of public procurement: ensuring competitiveness and efficiency", information was provided on the planning, organization and methods of public procurement, requirements for bidders' qualifications, evaluation and comparison of tender offers. At the same time, the participants of the event exchanged views on the results of the purchase, concluding and managing the purchase contract.