Nottinqem Hüquq Məktəbinin Dövlət Satınalmaları Araşdırma Qrupu tərəfindən “Dövlət Satınalmaları: Qlobal İnqilab XI” mövzusunda Nottinqem şəhərində konfrans keçirilib. 300-ə qədər nümayəndə və məruzəçinin iştirak etdiyi konfransda İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin nümayəndələri də iştirak ediblər.
Konfransda əsasən “Dünya Bankı - davamlı inkişaf üçün satınalmalar sahəsində qlobal tərəfdaşlıq, satınalmalarda davamlılıq, sosial və inklüziv satınalmalar, satınalma sisteminin müqayisəli təhlili, satınalmaların auditi, rəqəmsallaşma və süni intellekt” və digər mövzularda dinləmələr və müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, Nottinqem şəhərində keçirilən konfrans Dövlət satınalmaları sahəsində mütəxəssislərin, o cümlədən dövlət satınalmaları sahəsində çalışan iri beynəlxalq təşkilatlarının nümayəndələrinin, hüquqşünaslar eləcə də alimləri bir araya gətirən platformadır.

A conference on "Public Procurement: Global Revolution XI" was held in Nottingham by the Public Procurement Research Group of Nottingham Law School. Representatives of the State Service for Antimonopoly and Consumer Market Control under the Ministry of Economy also participated in the conference which was attended by up to 300 representatives and speakers.
Hearings and discussions were mainly held at the conference on "World Bank - global partnership in the field of procurement for sustainable development, sustainability in procurement, social and inclusive procurement, comparative analysis of the procurement system, audit of procurement, digitization and artificial intelligence" and other topics.
It should be noted that the conference held in Nottingham is a platform that brings together experts in the field of public procurement, including representatives of large international organizations working in the field of public procurement, lawyers and scientists.