Macarıstanla iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi müzakirə olunub
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Macarıstanın xarici işlər və ticarət naziri Peter Siyarto ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Macarıstan əlaqələrinin inkişaf etdiyi, dövlət və hökumət başçılarının qarşılıqlı səfərlərinin, keçirilmiş görüşlərin əməkdaşlığın genişlənməsində mühüm rolu vurğulanıb.
Tərəflər iqtisadi-ticarət tərəfdaşlığının gücləndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıb, yeni biznes təşəbbüslərinin və investisiyaların təşviqi, enerji, əczaçılıq, işğaldan azad olunmuş ərazilərimizin bərpasında Macarıstan şirkətlərinin iştirakı və s. məsələləri müzakirə ediblər.

Expanding economic cooperation with Hungary discussed
Minister of Economy Mikayil Jabbarov’s meeting with Minister of Foreign Affairs and Trade of Hungary Peter Siarto took place.
The meeting highlighted the development of Azerbaijani-Hungarian relations, and the important role of mutual visits and meetings of the heads of state and government in expanding cooperation.
Exchanging views on reinforcing trade and economic partnership, the sides discussed issues of promoting new business initiatives and investments, energy, pharmaceuticals, the participation of Hungarian companies in the restoration of our liberated territories, etc.