Macarıstanla iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi müzakirə olunub
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov Macarıstanın xarici işlər və ticarət naziri Peter Siyarto ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Macarıstan əlaqələrinin inkişaf etdiyi, dövlət və hökumət başçılarının qarşılıqlı səfərlərinin, keçirilmiş görüşlərin əməkdaşlığın genişlənməsində mühüm rolu vurğulanıb.
Tərəflər iqtisadi-ticarət tərəfdaşlığının gücləndirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıb, yeni biznes təşəbbüslərinin və investisiyaların təşviqi, enerji, əczaçılıq, işğaldan azad olunmuş ərazilərimizin bərpasında Macarıstan şirkətlərinin iştirakı və s. məsələləri müzakirə ediblər.

Министр экономики Микаил Джаббаров провел встречу с министром иностранных дел и торговли Венгрии Петером Сиарто.
На встрече была отмечена важная роль развития азербайджано-венгерских отношений, взаимных визитов глав государств и правительств и встреч в расширении сотрудничества.
Стороны обменялись мнениями по вопросам укрепления экономического и торгового партнерства, продвижения новых бизнес-инициатив и инвестиций, энергетики, фармацевтики, участия венгерских компаний в восстановлении наших освобожденных территорий.