Dövlət Xidmətində “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Ziya Mürsəlzadə ilə mentorluq proqramına davam edir. Proqram çərçivəsində Ziya Mürsəlzadə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin rəisi Məmməd Abbasbəyli ilə görüşüb.
Dövlət Xidmətinin rəisi ölkədə istedadlı, liderlik keyfiyyətləri və idarəetmə bacarıqları yüksək olan kadr ehtiyatı bankının yaradılması, intellektual və peşəkar menecment qabiliyyətli gələcək rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsi və dəstəklənməsi baxımından “Yüksəliş” müsabiqəsinin əhəmiyyətini vurğulayıb, rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib.
Görüşdə səmərəli fərdi inkişaf, idarəetmədə qənaətbəxş nəticələrin əldə olunması üçün alətlər və qərarların qəbuluna təsir edən faktorlar barədə müzakirələr aparılıb.

Министр экономики Микаил Джаббаров продолжает программу наставничества с победителем конкурса «Yüksəliş» Зией Мурсалзаде. В рамках программы Зия Мурсалзаде встретился с главой Государственной службы по антимонополии и контролю за потребительским рынком при Министерстве экономики Маммадом Аббасбейли.
Глава Госслужбы подчеркнул важность конкурса «Yüksəlıiş» с точки зрения создания в стране банка талантливых кадров с высокими лидерскими и управленческими качествами, выявления и поддержки будущих лидеров, обладающих интеллектуальными и профессиональными управленческими навыками, и дал подробную информацию о деятельности возглавляемой им организации.
На встрече обсуждались такие темы, как инструменты эффективного личностного развития, инструменты достижения удовлетворительных результатов в управлении и факторы, влияющие на принятие решений.