Dövlət Xidmətində “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi ilə görüş keçirilib
İqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Ziya Mürsəlzadə ilə mentorluq proqramına davam edir. Proqram çərçivəsində Ziya Mürsəlzadə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin rəisi Məmməd Abbasbəyli ilə görüşüb.
Dövlət Xidmətinin rəisi ölkədə istedadlı, liderlik keyfiyyətləri və idarəetmə bacarıqları yüksək olan kadr ehtiyatı bankının yaradılması, intellektual və peşəkar menecment qabiliyyətli gələcək rəhbər şəxslərin müəyyən edilməsi və dəstəklənməsi baxımından “Yüksəliş” müsabiqəsinin əhəmiyyətini vurğulayıb, rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib.
Görüşdə səmərəli fərdi inkişaf, idarəetmədə qənaətbəxş nəticələrin əldə olunması üçün alətlər və qərarların qəbuluna təsir edən faktorlar barədə müzakirələr aparılıb.

A meeting was held at the State Service with the winner of the "Yüksəliş" competition
The Minister of Economy Mikayil Jabbarov continues his mentoring program with the winner of the "Yüksəliş" competition Ziya Mursalzade. As part of the program, Ziya Mursalzade met with Mammad Abbasbeyli, head of the State Service for Antimonopoly and Consumer Market Control under the Ministry of Economy.
The head of the State Service stressed the importance of the "Yüksəlıiş" competition in terms of creating a bank of talented staff with high leadership and management skills in the country, identifying and supporting future leaders with intellectual and professional management skills, and gave detailed information about the activities of the organization headed by him.
At the meeting were discussed such topics as the tools for effective personal development, tools to achieve satisfactory results in management and the factors influencing decision-making.