İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti tərəfindən nəqliyyat vasitələrində reklam yerləşdirən sahibkarların, müəssisə və təşkilatların maarifləndirilməsi məqsədilə seminar keçirilib.
Tədbir iştirakçıları Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi, “Azərbaycan Hava Yolları” QSC, “Bakı Metropoliteni” QSC və Bakı Nəqliyyat Agentliyinin nümayəndələri tərəfindən aidiyyəti üzrə reklam qanunvericiliyinin tələbləri barədə məlumatlandırılıblar.
Seminarda nəqliyyat vasitələrində reklam yerləşdirən sahibkarların hüquq və öhdəlikləri, haqsız rəqabət və reklam qanunvericiliklərinin tələbləri, eləcə də bu sahədə görülmüş işlər barədə ətraflı məlumat verilib, təkliflər dinlənilib və tədbir iştirakçılarının sualları cavablandırılıb.

A seminar was held by the Antimonopoly and Consumer Market Control State Service under the Ministry of Economy to educate entrepreneurs, enterprises and organizations that place advertisements on vehicles.
The participants of the event were informed about the requirements of the relevant advertisement legislation by representatives of the General State Traffic Police Department, "Azerbaijan Airlines" СJSC, "Baku Metro" СJSC and Baku Transport Agency.
In the seminar, detailed information was given about the rights and obligations of entrepreneurs placing advertisements on vehicles, the requirements of unfair competition and advertisement legislation, as well as the work done in this field, suggestions were heard and the questions of the participants of the event were answered.