İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti tərəfindən nəqliyyat vasitələrində reklam yerləşdirən sahibkarların, müəssisə və təşkilatların maarifləndirilməsi məqsədilə seminar keçirilib.
Tədbir iştirakçıları Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi, “Azərbaycan Hava Yolları” QSC, “Bakı Metropoliteni” QSC və Bakı Nəqliyyat Agentliyinin nümayəndələri tərəfindən aidiyyəti üzrə reklam qanunvericiliyinin tələbləri barədə məlumatlandırılıblar.
Seminarda nəqliyyat vasitələrində reklam yerləşdirən sahibkarların hüquq və öhdəlikləri, haqsız rəqabət və reklam qanunvericiliklərinin tələbləri, eləcə də bu sahədə görülmüş işlər barədə ətraflı məlumat verilib, təkliflər dinlənilib və tədbir iştirakçılarının sualları cavablandırılıb.

Государственной службой по антимонополии и контролю за потребительским рынком при Министерстве экономики был проведен семинар для обучения предпринимателей, предприятий и организаций, размещающих рекламу на транспортных средствах.
О требованиях соответствующего законодательства о рекламе участников мероприятия проинформировали представителей Главного управления государственной дорожной полиции, ЗАО «Азербайджанские авиалинии», ЗАО «Бакинский метрополитен» и Бакинского транспортного агентства.
На семинаре была дана подробная информация о правах и обязанностях предпринимателей, размещающих рекламу на транспортных средствах, требованиях законодательства о недобросовестной конкуренции и рекламе, а также о проделанной работе в данной сфере, были выслушаны предложения и вопросы участников событие получили ответ.