İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin rəisi Məmməd Abbasbəyli “Uğur yolu” Karyera İnkişaf Proqramının qalibi Aqşin Eminovla mentorluq proqramına başlayıb.
Qeyd edək ki, müsabiqənin idarəçi rəhbəri ilə mentorluq proqramı çərçivəsində əhəmiyyətli effektiv nəticənin əldə olunması məqsədilə qalib şəxslə 1 il müddətində mütəmadi görüş və müzakirələrin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Proqram çərçivəsində qalibin qısa və uzun müddətli hədəflərinə, o cümlədən gələcək karyerası üçün məqsədlərinə doğru irəliləməsinə dəstək olacağını vurğulayan Dövlət Xidmətinin rəisi ölkədə istedadlı, liderlik keyfiyyətləri və idarəetmə bacarıqları yüksək olan kadr ehtiyatı bankının yaradılmasında “Uğur yolu” Karyera İnkişaf Proqramının əhəmiyyətini qeyd edib.
Aqşin Eminov birlikdə həyata keçiriləcək proqramın fərdi inkişafı üçün xüsusi önəmini vurğulayıb.
Görüşdə səmərəli fərdi inkişaf, idarəetmədə qənaətbəxş nəticələrin əldə olunması üçün alətlər və qərarların qəbuluna təsir edən faktorlar barədə müzakirələr aparılıb.

Маммад Аббасбейли, глава Государственной службы по антимонополии и контролю за потребительским рынком при Министерстве экономики, начал программу наставничества с Агшином Эминовым, победителем Программы развития карьеры «Угур йолу».
Следует отметить, что для достижения значимых результатов в программе наставничества с руководителем конкурса в течение 1 года запланированы регулярные встречи и обсуждения с победителем.
Подчеркнув, что программа будет поддерживать краткосрочные и долгосрочные цели победителя, в том числе его будущие карьерные цели, глава Госслужбы подчеркнул важность Программы развития карьеры - «Угур йолу» в создании талантливого, лидерского и управленческого кадрового банка в стране.
Агшин Эминов подчеркнул важность совместной программы для индивидуального развития.
На встрече обсуждались инструменты эффективного личностного развития, инструменты достижения удовлетворительных результатов в управлении и факторы, влияющие на принятие решений.