İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin rəisi Məmməd Abbasbəyli “Uğur yolu” Karyera İnkişaf Proqramının qalibi Aqşin Eminovla mentorluq proqramına başlayıb.
Qeyd edək ki, müsabiqənin idarəçi rəhbəri ilə mentorluq proqramı çərçivəsində əhəmiyyətli effektiv nəticənin əldə olunması məqsədilə qalib şəxslə 1 il müddətində mütəmadi görüş və müzakirələrin keçirilməsi nəzərdə tutulur.
Proqram çərçivəsində qalibin qısa və uzun müddətli hədəflərinə, o cümlədən gələcək karyerası üçün məqsədlərinə doğru irəliləməsinə dəstək olacağını vurğulayan Dövlət Xidmətinin rəisi ölkədə istedadlı, liderlik keyfiyyətləri və idarəetmə bacarıqları yüksək olan kadr ehtiyatı bankının yaradılmasında “Uğur yolu” Karyera İnkişaf Proqramının əhəmiyyətini qeyd edib.
Aqşin Eminov birlikdə həyata keçiriləcək proqramın fərdi inkişafı üçün xüsusi önəmini vurğulayıb.
Görüşdə səmərəli fərdi inkişaf, idarəetmədə qənaətbəxş nəticələrin əldə olunması üçün alətlər və qərarların qəbuluna təsir edən faktorlar barədə müzakirələr aparılıb.

Mammad Abbasbayli, head of the State Service for Antimonopoly and Consumer Market Control under the Ministry of Economy, has started a mentoring program with Agshin Eminov, winner of the "Ugur Yolu" Career Development Program.
It should be noted that in order to achieve significant results in the mentoring program with the head of the competition, regular meetings and discussions with the winner are planned for 1 year.
Emphasizing that the program will support the winner's short-term and long-term goals, including his future career goals, the head of the Civil Service stressed the importance of the "Ugur Yolu" Career Development Program in creating a talented, leadership and management resource bank in the country.
Agshin Eminov stressed the importance of the joint program for individual development.
The meeting discussed the tools for effective personal development, tools to achieve satisfactory results in management and the factors influencing decision-making.