Dövlət Xidmətində məlumatların təqdim olunmaması ilə əlaqədar iş qaldırılıb
Dünyada baş verən qlobal qiymət artımı fonunda ölkəmizdə də bir sıra ərzaq məhsullarının qiymətində dəyişiklik müşahidə edilir.
Bununla əlaqədar İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti un və çörək bazarında antiinhisar qanunvericiliyinin tələblərinə əməl olunmasına nəzarət məqsədilə araşdırmalara başlayıb, təsərrüfat subyektlərinə zəruri sənəd və məlumatların təqdim olunmasına dair sorğular göndərilib.
Sorğulara əksər təsərrüfat subyektləri tərəfindən vaxtında cavab verilməsinə baxmayaraq, “Promart” MMC tərəfindən heç bir sənəd və məlumat təqdim edilməyib. Bununla əlaqədar, Dövlət Xidməti antiinhisar qanunvericiliyinin pozulması əlamətləri üzrə “Promart” MMC barəsində iş qaldırıb və nəticəsindən asılı olaraq, qanunamüvafiq tədbir görüləcəkdir.

Against the backdrop of global price increases in the world, changes are observed in the prices of a number of food products in our country.
In this regard, the State Service for Antimonopoly and Consumer Market Control under the Ministry of Economy has launched an investigation to monitor compliance with antitrust law in the flour and bread markets, and sent inquiries to businesses to provide the necessary documents and information.
Despite the fact that most businesses responded to the inquiries in a timely manner, no documents or information were provided by “Promart” LLC. For that matter, the State Service has filed a lawsuit against “Promart” LLC on the grounds of violation of antitrust law, and depending on the results, legal action will be taken.