Dövlət Xidməti satınalan təşkilatlar və sahibkarlar üçün kompleks təlimlərə başlayır
Dövlət satınalmalarında iştirak edən tərəflərin maarifləndirilməsi və məlumatlandırılması məqsədilə İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti təlimlər təşkil edəcək.
Təlim proqramları satınalan təşkilatları və sahibkarları maraqlandıran suallar, tərəflərin üzləşdiyi çətinliklər və  təkrarlanan pozuntuların təhlili əsasında hazırlanıb.
25 may tarixində “Dövlət satınalmalarının təşkili: rəqabətlilik və səmərəliliyin təmin edilməsi” mövzusunda satınalan təşkilatların nümayəndələri üçün təşkil olunacaq ilk seminarda 16 dövlət qurumunu təmsil edən 50-dən çox mütəxəssisin iştirakı nəzərdə tutulur.
Seminar dövlət satınalmalarına cəlb olunan mütəxəssislərin ixtisas səviyyəsinin və nəzəri biliklərinin artırılması məqsədilə təşkil olunur.

The State Service for Antimonopoly and Consumer Market Control under the Ministry of Economy will organize trainings for the purpose of educating and informing the parties involved in public procurement.
The training programs were developed based on the analysis of questions of interest to purchasing organizations and entrepreneurs, difficulties faced by the parties and repeated violations.
More than 50 specialists representing 16 state institutions will participate in the first seminar on "Organization of public procurement: ensuring competitiveness and efficiency" for representatives of purchasing organizations on May 25.
The seminar is organized in order to increase the professional level and theoretical knowledge of specialists involved in public procurement.