Antiinhisar qanunvericiliyinin pozulması əlamətləri üzrə iş qaldırılıb
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti tərəfindən haqsız rəqabət hallarının qarşısının alınması istiqamətində araşdırmalar davam etdirilir.
Dövlət Gömrük Komitəsinin Enerji Resursları və Dəniz Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsindən daxil olan məlumatın araşdırılması zamanı fiziki şəxs Fərzəliyev Tahir Təvəl oğlunun Türkiyə istehsalı mühərrik yağlarını idxal edərək istehlakçılara Yaponiya istehsalı kimi təqdim etməsi, eləcə də İran İslam Respublikasında istehsal olunan və ölkəmizə idxal etdiyi məhsulların qablaşdırmalarının üzərində mənşə ölkəsi barədə təhrif edilmiş məlumatların olması və bununla da haqsız rəqabətə yol verməsi əlamətləri aşkar edilib.
Araşdırmanın nəticəsi olaraq, fiziki şəxs Fərzəliyev Tahir Təvəl oğlu barəsində antiinhisar qanunvericiliyinin pozulması əlamətləri üzrə iş qaldırılıb. İşə baxılmanın nəticəsindən asılı olaraq qanunamüvafiq tədbirlər görüləcəkdir.

State Service for Antimonopoly and Consumer Market Control under the Ministry of Economy, continues to investigate cases of unfair competition.
During the investigation of the information received from the General Customs Department of Energy Resources and Maritime Transport of the State Customs Committee, the natural person Farzaliyev Tahir Taval oglu imported engine oils produced in Turkey and presented them to consumers as made in Japan, as well as the origin of the packaging of the products produced in the Islamic Republic of Iran and imported to our country contains distorted information about the country of origin and thus signs of unfair competition were discovered.
As a result of the investigation, a case was raised against the physical person Farzaliyev Tahir Taval oglu on signs of violation of the antimonopoly legislation. Legal measures will be taken depending on the outcome of the case review.