Antiinhisar qanunvericiliyinin pozulması əlamətləri üzrə iş qaldırılıb
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti tərəfindən haqsız rəqabət hallarının qarşısının alınması istiqamətində araşdırmalar davam etdirilir.
Dövlət Gömrük Komitəsinin Enerji Resursları və Dəniz Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsindən daxil olan məlumatın araşdırılması zamanı fiziki şəxs Fərzəliyev Tahir Təvəl oğlunun Türkiyə istehsalı mühərrik yağlarını idxal edərək istehlakçılara Yaponiya istehsalı kimi təqdim etməsi, eləcə də İran İslam Respublikasında istehsal olunan və ölkəmizə idxal etdiyi məhsulların qablaşdırmalarının üzərində mənşə ölkəsi barədə təhrif edilmiş məlumatların olması və bununla da haqsız rəqabətə yol verməsi əlamətləri aşkar edilib.
Araşdırmanın nəticəsi olaraq, fiziki şəxs Fərzəliyev Tahir Təvəl oğlu barəsində antiinhisar qanunvericiliyinin pozulması əlamətləri üzrə iş qaldırılıb. İşə baxılmanın nəticəsindən asılı olaraq qanunamüvafiq tədbirlər görüləcəkdir.

Государственная служба по антимонополии и контролю за потребительским рынком при Министерстве экономики продолжает расследование случаев недобросовестной конкуренции.
В ходе проверки информации, полученной от Главного таможенного управления энергетических ресурсов и морского транспорта ГТК было выявлено что, физическое лицо Фарзалиев Тахир Тавал оглы ввозило моторные масла производства Турции и представляло их потребителям как произведенные в Японии, а также то что, происхождение упаковки продукции, произведенной в Исламской Республике Иран и ввезенной в нашу страну, содержит искаженную информацию о стране происхождения, в связи с чем были обнаружены признаки недобросовестной конкуренции.
По результатам проверки в отношении физического лица Фарзалиева Тахир Тавал оглы возбуждено дело по признакам нарушения антимонопольного законодательства. В зависимости от результатов рассмотрения дела будут приняты правовые меры.