Əmtəə nişanından qanunsuz istifadə ilə bağlı iş qaldırılıb
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti əmtəə nişanlarından qanunsuz istifadə hallarının qarşısının alınması istiqamətində müraciətlərin araşdırılması ilə bağlı mütəmadi tədbirlər həyata keçirilir.
Daxil olmuş müraciətin araşdırılması zamanı fiziki şəxs Həsənova Zülfiyyə Nadir qızına məxsus “OAZİS” əmtəə nişanından fiziki şəxs Kərimov Əlizadə Əlvan oğlunun Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Gülbala Əliyev, ev 24 ünvanında yerləşən restoranda qanunsuz istifadə etməsi ilə haqsız rəqabətə yol verilməsi əlamətləri müəyyən olunub. Bununla əlaqədar fiziki şəxs Ə.Kərimov barəsində antiinhisar qanunvericiliyinin pozulması əlamətləri üzrə iş qaldırılıb.
Dövlət Xidməti tərəfindən işə baxılmanın nəticəsi olaraq fiziki şəxs Ə.Kərimova “OAZİS” əmtəə nişanından qanunsuz istifadəyə yol verilməməsinə dair göstəriş verilib.

The State Service Antimonopoly and Consumer Market Control under the Ministry of Economy takes regular measures related to the investigation of appeals in order to prevent cases of illegal use of trademarks.
During the examination of the received application, the signs of unfair competition were identified with the illegal use of the "OASIS" trademark belonging to Hasanova Zulfiyya by individual Karimov Alizade in the restaurant located at Gulbala Aliyev House 24, Sabail District, Baku. In this regard, a case was filed against the individual A. Karimov on the signs of violation of the antimonopoly legislation.
As a result of the consideration of the case by the State Service, the individual A. Karimov was instructed not to allow the illegal use of the "OASIS" trademark.