Əmtəə nişanından qanunsuz istifadə ilə bağlı iş qaldırılıb
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti əmtəə nişanlarından qanunsuz istifadə hallarının qarşısının alınması istiqamətində müraciətlərin araşdırılması ilə bağlı mütəmadi tədbirlər həyata keçirilir.
Daxil olmuş müraciətin araşdırılması zamanı fiziki şəxs Həsənova Zülfiyyə Nadir qızına məxsus “OAZİS” əmtəə nişanından fiziki şəxs Kərimov Əlizadə Əlvan oğlunun Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Gülbala Əliyev, ev 24 ünvanında yerləşən restoranda qanunsuz istifadə etməsi ilə haqsız rəqabətə yol verilməsi əlamətləri müəyyən olunub. Bununla əlaqədar fiziki şəxs Ə.Kərimov barəsində antiinhisar qanunvericiliyinin pozulması əlamətləri üzrə iş qaldırılıb.
Dövlət Xidməti tərəfindən işə baxılmanın nəticəsi olaraq fiziki şəxs Ə.Kərimova “OAZİS” əmtəə nişanından qanunsuz istifadəyə yol verilməməsinə dair göstəriş verilib.

Государственная служба по антимонополии и контролю за потребительским рынком при Министерстве экономики принимает регулярные меры по расследованию обращений в целях предотвращения случаев незаконного использования товарных знаков.
В ходе рассмотрения поступившего заявления были выявлены признаки недобросовестной конкуренции с незаконным использованием товарного знака «OASIS», принадлежащего Гасановой Зульфие, физическим лицом Керимовым Ализаде в ресторане, расположенном по адресу: Сабаильский район, г. Баку, дом 24 Гюльбала Алиева. В связи с этим в отношении физического лица Каримова А. было возбуждено дело по признакам нарушения антимонопольного законодательства.
По результатам рассмотрения дела Госслужбой физическому лицу Каримову А. даны указания не допускать незаконного использования товарного знака «ОАЗИС».