Dövlət Xidmətinin nümayəndələri keyfiyyət infrastrukturuna dair beynəlxalq tədbirdə iştirak ediblər
Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində Müstəqil Dövlətlər Birliyinin Standartlaşdırma, metrologiya və sertifikatlaşdırma üzrə Dövlətlərarası Şurasının 30-cu yubiley iclası keçirilib.
10-dan çox ölkədən olan 100-dən artıq nümayəndənin iştirak etdiyi tədbirdə ölkəmizi İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin, eləcə də Xidmətin tabeliyində olan Azərbaycan Standartlaşdırma İnstitutu, Azərbaycan Metrologiya İnstitutu və Azərbaycan Akkreditasiya Mərkəzinin nümayəndələri təmsil edib.
İclasda Şuraya daxil olan ölkələrin milli qurumlarının rəhbərləri və mütəxəssisləri arasında standartlaşma, metrologiya, sertifikatlaşdırma və akkreditasiya sahələrinin təkmilləşdirilməsi və beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılıb.

В столице Узбекистана Ташкенте состоялось юбилейное 30-е заседание Межгосударственного совета по стандартизации, метрологии и сертификации Содружества Независимых Государств.
На мероприятии, в котором приняли участие более 100 представителей из более чем 10 стран, нашу страну представляли Государственная служба по антимонополии и контролю за потребительским рынком при Министерстве экономики, а также представители Азербайджанского института стандартизации, Азербайджанского института метрологии и Азербайджанский аккредитационный центр.
В ходе встречи состоялись обсуждения среди руководителей и специалистов национальных учреждений стран, входящих в Совет, в направлении совершенствования сфер стандартизации, метрологии, сертификации и аккредитации и расширения международного сотрудничества.