Dövlət Xidmətinin nümayəndələri keyfiyyət infrastrukturuna dair beynəlxalq tədbirdə iştirak ediblər
Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində Müstəqil Dövlətlər Birliyinin Standartlaşdırma, metrologiya və sertifikatlaşdırma üzrə Dövlətlərarası Şurasının 30-cu yubiley iclası keçirilib.
10-dan çox ölkədən olan 100-dən artıq nümayəndənin iştirak etdiyi tədbirdə ölkəmizi İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin, eləcə də Xidmətin tabeliyində olan Azərbaycan Standartlaşdırma İnstitutu, Azərbaycan Metrologiya İnstitutu və Azərbaycan Akkreditasiya Mərkəzinin nümayəndələri təmsil edib.
İclasda Şuraya daxil olan ölkələrin milli qurumlarının rəhbərləri və mütəxəssisləri arasında standartlaşma, metrologiya, sertifikatlaşdırma və akkreditasiya sahələrinin təkmilləşdirilməsi və beynəlxalq əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində müzakirələr aparılıb.

The 30th anniversary meeting of the Interstate Council for Standardization, Metrology and Certification of the Commonwealth of Independent States was held in Tashkent, the capital of Uzbekistan.
At the event attended by more than 100 participants from more than 10 countries, our country was represented by representatives of the State Service for Antimonopoly and Consumer Market Control under the Ministry of Economy, as well as by representatives of Azerbaijan Standardization Institute, Azerbaijan Metrology Institute and Azerbaijan Accreditation Center, subordinate institutions to the State Service.
At the meeting, discussions were held, between the leaders and experts of the national institutions of the countries included within the Council, in the direction of improving the fields of standardization, metrology, certification and accreditation and in the field of expansion of international cooperation.